Weiner model
Poznaj metodę pracy rozwojowej z automotywacją (u siebie i u innych) Gotowy Framework .
Szkolenie online 8 sierpnia godz. 10-12
Szkolenie online 8 sierpnia godz. 10-12
Podstawą modelu atrybucji Weinera są trzy wymiary przypisywanych przyczyn:
Weiner zauważył, że sposób, w jaki ludzie przypisują przyczyny sukcesów i porażek, ma znaczący wpływ na ich emocje i zachowania. Teoria Weinera podkreśla również, że błędne atrybucje (błędne tłumaczenia przyczyn) mogą prowadzić do negatywnych skutków, takich jak brak motywacji czy problemy z samooceną. W procesach rozwojowych mamy często doczynienia z osobami, których samoocena jest niska, a przez to niee angażują się w zmiany, nie podejmują prób, destabilizują pracę zespołów.
Podczas zajęć nie tylko omówię dokładniej ten model, ale pokażę i dam ci gotowy framework do zastosowania w pracy szkoleniowej i coachingowej. Omówię kilka case study z mojej pracy nad automotywacja z wykorzystaniem framework’u i macierzy interwencji.
1. Podczas wyzwań związanych z motywacją:
Jeśli zauważasz, że Ty sam lub Twoi pracownicy mają problemy z motywacją, a tradycyjne metody motywacyjne nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, to szkolenie z modelu atrybucji Weinera może być odpowiednie. To szkolenie pomoże zrozumieć, jakie czynniki wpływają na motywację, jak zmieniają się w czasie i jak można wpłynąć na nie, aby poprawić motywację.
2. Kiedy zmagasz się z problemami samooceny:
Jeśli Ty lub Twoi podopieczni borykają się z problemami samooceny, model atrybucji Weinera może pomóc zrozumieć, skąd biorą się te problemy i jak je rozwiązać. Szkolenie z tego modelu pomoże Ci zrozumieć, jak osoby przypisują przyczyny swoim sukcesom i porażkom, a następnie jak możemy te przypisywania zmienić, aby poprawić samoocenę.
3. Kiedy chcesz wprowadzić zmiany w zespole lub organizacji:
Jeżeli planujesz wprowadzenie zmian w zespole lub organizacji, a chcesz to zrobić w sposób efektywny i poparty solidną podstawą teoretyczną, to szkolenie z modelu atrybucji Weinera może być właściwym wyborem. Zrozumienie, jak ludzie interpretują i reagują na sukcesy i porażki, może być kluczem do skutecznego wprowadzania zmian.
1.Praca z liderami i menadżerami:
Liderzy i menadżerowie często muszą interpretować wyniki swojego zespołu i indywidualnych członków. Szkolenie z modelu atrybucji Weinera może pomóc liderom zrozumieć, jak ich interpretacje wyników wpływają na motywację i samoocenę ich zespołu. Na przykład, jeśli lider przypisuje niepowodzenia zespołu wyłącznie do błędów indywidualnych członków, może to obniżać morale i motywację. Zrozumienie modelu atrybucji może pomóc liderom w bardziej zrównoważonym i konstruktywnym podejściu do interpretacji wyników.
2. Praca z zespołami HR:
Model atrybucji Weinera może być również użyteczny dla działów HR, którzy pracują nad strategiami motywacyjnymi, programami szkoleniowymi czy procesami rekrutacji. Zrozumienie, jak różne osoby przypisują przyczyny swoim sukcesom i porażkom, może pomóc HR w projektowaniu skuteczniejszych programów i procesów.
3. Szkolenia związane z zarządzaniem stresem i radzeniem sobie z niepowodzeniami:
Wiele osób ma trudności z radzeniem sobie ze stresem i niepowodzeniami. Model atrybucji Weinera może być przydatny w szkoleniach skierowanych do tych osób, pomagając im zrozumieć, jak ich interpretacje i reakcje na stresujące sytuacje i niepowodzenia wpływają na ich samopoczucie i efektywność.
4.Szkolenia z efektywności osobistej:
Model atrybucji Weinera jest również bardzo przydatny w kontekście szkoleń z efektywności osobistej. Pomaga zrozumieć, jak własne przypisywanie przyczyn sukcesów i porażek wpływa na efektywność działań, a tym samym na osiągane rezultaty. Dzięki temu uczestnicy szkolenia mogą pracować nad poprawą swojej efektywności.
Temat nie jest trudny, ale wymaga poznania założeń podejścia atrybucyjnego i potem uważności w stosowaniu Frameworku.
Materiał przygotowuję jak zwykle w sposób jasny i klarowny.
Zapraszam początkujące trenerki i trenerów, którzy chcą mieć dodatkowe sprawdzone narzędzie do pracy szkoleniowej i z mikrogrupami, a także osoby z doświadczeniem, a nie znające tego sposobu pracy atrybucyjnej.
©akademiatrenera.online |© jacekwolniewicz.pl | Master Teacher – Jacek Wolniewicz |52-122 Wrocław Aleja Róż 10/2 | NIP 8942442179 | Polityka Prywatności · Regulamin zakupów
© All Rights Reserved Jacek Wolniewicz 2010-2022