Czy wiesz, co możesz zrobić ze swoją wiedzą i zebranymi doświadczeniami?

Możesz na nich zarabiać!
I to z domu lub dowolnego miejsca na ziemi z Internetem!
Wyłącznie online!

 

Brzmi trywialnie prawda? 

Może nawet pomyślałeś/ łaś : 

„…Oho! Ale gość pojechał!Co to za bzdury! Nie jestem żadnym „naukowcem” ani kimś znanym, żeby ktoś chciał czerpać z mojej wiedzy…” 

 

A ja powiem tak. Nie musisz być żadnym naukowcem, czy dyplomowanym nauczycielem, ale na pewno masz cenną wiedzę i umiejętności, którymi możesz podzielić się z innymi i wziąć za to wynagrodzenie.
I możesz zrobić to dość łatwo poprzez kursy i szkolenia online (Nie, nie mówię o "korpo-e learningu")

 

Mówię o kursach online, które rozpychają się po świecie i zabierając coraz więcej z rynku wartego już ponad 240 mld dolarów. W Polsce dopiero raczkują, ale tendencja wzrostowa jest już trwała. To dobry znak do startu z własną ofertą szkoleń i kursów online.
Tym bardziej, że to nie e-studia, ale kursy bogate w praktyczne porady, zmyślne instruktaże, instrukcje, indywidulane wsparcie konsultacyjne, coaching …
Zawierają dość wąskie i wyspecjalizowane treści dające po prostu szybkie i gotowe rozwiązania na problemy i potrzeby innych
I tylko tego potrzebują kursanci.
Kursy Online są tworzone przez takie osoby, jak ja i Ty.

 

 

Posłuchaj.
Siedzę od lat 90-tych w marketingu, sprzedaży, szkoleniach i konsultingu. (tak, tak mam parę lat, ale za tym idzie też bogate doświadczenie, którego nie nauczy Cię żaden kurs)
Jeszcze w 2016 roku jako ostro pracujący i z dorobkiem kilkuset dni szkoleniowych trener biznesu na samą myśl o szkoleniach online oblewałem się kawą ze śmiechu i pukałem w czoło. To nie działa- myślałem.

 

Edukacja online działa

Jest przy tym efektywna i są na to liczne badania.
Przeanalizowałem ten rynek dokładnie i zobaczyłem mnóstwo danych i raportów branżowych ze świata. Zorientowałem się, rynek szkoleń, konsultingu, doradztwa i kursów online rośnie i nie jest chwilowym kaprysem, ani modą.

 

Czy tego chcemy, czy nie, wszystko wskazuje na to, że już stanowi bardzo stabilne i dochodowe miejsce do zarabiania na wiedzy dla wielu przedsiębiorców, pasjonatów, trenerów, coachów, doradców i wielu innych.

Dodatkowo ostro już konkuruje z tzw. edukacją formalną, która po prostu nie nadąża za zmianami cywilizacyjnymi i kulturowymi.

 

Rozwój kursów online wspiera też pojawienie się sporej liczby prostych i intuicyjnych narzędzi do produkcji, publikacji, zarządzania lekcjami, kursantami itp. itd ... Technika nie wymaga magicznych kompetencji.

 

Nic tylko zaczynać, a istnieje wiele dobrych powodów, dla których tworzenie własnych kursów online jest atrakcyjną opcją.

 

....

KLIKAJ

i  czytaj o motywatorach ludzi do robienia kursów online

arrow
submit button
 • Name
  O Autorze:

  Doświadczony menedżer, przedsiębiorca, trener i coach kompetencji miękkich. Mentor u nauczyciel dla ponad 300 szkoleniowców. Od kilku lat zakochany w edukacji online. Propagator dobrych kursów online. Uczy, jak uczyć w świecie off i online
  Pracuje z właścicielami firm, nauczycielami, coachami, szkoleniowcami i wszystkimi osobami, które chcą rzetelnie i z sukcesem zarabiać na własnej wiedzy poprzez projektowanie, prowadzenie, sprzedaż szkoleń online.

  Uczy po prostu, jak zamienić wiedzę na pieniądze.
  Jacek Wolniewicz "Master Teacher"