TWOJA WIEDZA I ZDOBYTE DOŚWIADCZENIE, TO KOPALNIA ZŁOTA!

TAK.  Dlatego zacznij na tym dodatkowo zarabiać!
Z domu lub dowolnego miejsca na ziemi. Wystarczy komputer z dostępem do Internetu!
Online!

Tak jak ja i wiele innych osób.

 

Brzmi trywialnie prawda? Może nawet pomyślałeś/ łaś : 

„…Oho! Ale gość pojechał! Co to za bzdury! Przecież nie jestem nauczycielem. Nie jestem nikim znanym, żeby ktoś chciał mnie słuchać. Nie znam się na tym …” 

 

A ja powiem tak.

Nie musisz być dyplomowanym nauczycielem. Bo nie tego od Ciebie będą oczekiwać kursanci. Na pewno masz cenną wiedzę i umiejętności, którymi możesz podzielić się z innymi i wziąć za to wynagrodzenie.
I możesz zrobić to dość łatwo poprzez kursy i szkolenia online (Nie, nie mówię o "korpo-e learningu")

Kursy, to nie uniwersytecka wiedza, ale rozwiązywanie ludziom prostych problemów i pokazywanie innych możliwości.

 

Kursy i szkolenia online  rozpychają się po świecie i zabierając coraz więcej z rynku szkoleniowego.

Rynek kursów online jest już wart już ponad 240 mld dolarów.

W Polsce wciąż raczkuje, ale tendencja wzrostowa jest już trwała. To dobry znak do startu z własną ofertą szkoleń i kursów online.
Tym bardziej, że to nie e-studia, ale kursy bogate w praktyczne porady, proste instruktaże, instrukcje i indywidualne formy wsparcia online - konsultacyjne, coaching, mentoring.
Dają dość wąskie i wyspecjalizowane treści. Chodzi po prostu o szybkie i gotowe rozwiązania na problemy i potrzeby innych
I tylko tego potrzebują kursanci.
Dlatego kursy online mogą być tworzone przez takie osoby, jak ja i Ty.

 

 

Posłuchaj.
Siedzę od lat 90-tych w marketingu, sprzedaży, szkoleniach i konsultingu. (tak, tak mam parę lat, ale za tym idzie też bogate doświadczenie, którego nie nauczy Cię żaden kurs)
Jeszcze w 2016 roku jako ostro pracujący i z dorobkiem kilkuset dni szkoleniowych trener biznesu na samą myśl o szkoleniach online oblewałem się kawą ze śmiechu i pukałem w czoło. To nie działa- myślałem.

 

Edukacja online działa

Jest przy tym efektywna i są na to liczne badania.
Przeanalizowałem ten rynek dokładnie i zobaczyłem mnóstwo danych i raportów branżowych ze świata. Zorientowałem się, rynek szkoleń, konsultingu, doradztwa i kursów online rośnie i nie jest chwilowym kaprysem, ani modą.

 

Czy tego chcemy, czy nie, wszystko wskazuje na to, że już stanowi bardzo stabilne i dochodowe miejsce do zarabiania na wiedzy dla wielu przedsiębiorców, pasjonatów, trenerów, coachów, doradców i wielu innych.

Dodatkowo ostro już konkuruje z tzw. edukacją formalną, która po prostu nie nadąża za zmianami cywilizacyjnymi i kulturowymi.

 

Rozwój kursów online wspiera też pojawienie się sporej liczby prostych i intuicyjnych narzędzi do produkcji, publikacji, zarządzania lekcjami, kursantami itp. itd ... Technika nie wymaga magicznych kompetencji.

 

Nic tylko zaczynać, a istnieje wiele dobrych powodów, dla których tworzenie własnych kursów online jest atrakcyjną opcją.

A dlaczego ludzie tworzą kursy online?

O tym w następnym wpisie.

arrow
submit button